#2016-11-07 23:10:53 

BratowaSzwagra

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Chorzów

Wiek: 26

Dzień dobry. Jestem po rozwodzie 11 lat i właściwie nigdy nie interesowałam się tematem podwyższenia alimentów, myślałam, że skoro sąd zarządził 500 zł na dwójkę dzieci, to tak ma być i koniec. Wiem jednak, że cztery lata temu mój mąż bardzo awansował i naprawde nieźle zara bia. Uważam, że w tym przypadku 500 zł i to na dwójkę dzieci, przy jego wysokich zarobkach to zdecydowanie za mało. Ja ledwo wiążę koniec z końcem a on żyje jak pączek w maśle. Czy mogę starać się o podwyższenie alimentów? Jakie są szanse na powodzenie i jak się do tego zabrać, od czego zacząć? Będę bardzo wdzięczna za porady. Pozdrawiam
#2016-11-08 00:28:24 

CzarnyCiągnik

Użytkownik

Posty: 100

Skąd: Zabrze

Wiek: 43

Każdy rodzic ma obowiązek płacenia alimentów na dziecko, które nie ma możliwości samodzielnego utrzymywania się. Jedynie w sytuacji, gdy dziecko ma własny majątek, trodzice mogą być zwolnienia z tego obowiązku. Podczas ustalania wysokości alimentów sąd bierze pod uwagę potrzeby dziecka oraz możliwości zarówno majątkowe, jak i zarobkowe zobowiązanego. Jeśli chciałaby Pani podwyższyć alimenty, oczywiście ma Pani do tego pełne prawo – w takiej sytuacji należy wystąpić do sądu z pozwem o podwyższenie alimentów. Sąd z pewnością weźmie pod uwagę pozew, który uzasadniony będzie potrzebami dziecka, które na przykład wzrosły wraz z wiekiem i konieczne są dodatkowe wydatki na jego utrzymanie. Są to tak zwane usprawiedliwione potrzeby dziecka. Mogą one wzrosnąć również wtedy, gdy dziecko zachoruje i będzie wymagało drogich leków, rehabilitacji itp. Pozew o podwyższenie alimentów można złożyć również w sytuacji, gdy od momentu orzekania o wysokości alimentów zwiększyły się w sposób istotny możliwości zarobkowe osoby zobowiązanej do płacenia. Bardzo dobrym posunięciem w takiej sprawie jest zgłoszenie się do skutecznego adwokata Łódź, Warszawa, Poznań – tam z pewnością każdy otrzyma rzetelną i fachową poradę prawną. Strona występująca o podwyższenie alimentów musi uzasadnić, że nastąpiły zmiany stosunków, na które powołuje się w pozwie. Pozew o podwyższenie alimentów należy wnieść do sądu rejonowego. Sąd najpierw ustali, czy ma miejsce tzw. zmiana stosunków uzasadniająca takie żadanie a następnie orzeknie o podwyższeniu alimentów.
#2016-11-08 01:50:52 

Czysta_Kura

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Sopot

Wiek: 33

Witaj, szanse na pozytywne rozpatrzenie takiej sprawy są bardzo duże, zwłaszcza, że tak jak mówisz – nie przelewa Ci się a mąż dużo zarabia. Jestem przekonana, że wywalczysz wyższe alimenty
#2016-11-08 04:19:12 

BratowaSzwagra

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Chorzów

Wiek: 26

Też mam taką nadzieję. Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie, pomogło mi i to bardzo! Tym bardziej, że starszy syn zaczyna teraz naukę w liceum, do którego będzie musiał dojeżdżać, możliwe, że będzie konieczne wynajęcie stancji. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam!
#2016-11-08 06:21:22 

VicktorX

Użytkownik

Posty: 103

Skąd: Warszawa

Wiek: 42

A w odwrotną stronę jak to działa? Tez jestem kilka lat po rozwodzie, który odbył się bez orzekania o winie. Zdeklarowałem się płacić 500 zł alimentow, które naprawde staram sie regularnie placic. Straciłem jednak prace, dostałem nową, w której zarabiam mniej, do tego utrzymanie mieszkania, koszty życia...... Niestety powoli przestaję dawać rade i chciałbym wnieść pozew o zmniejszenie alimentów. Jest określona jakaś minimalna kwota alimentów?
#2016-11-08 08:11:32 

Syn_Thorgala

Użytkownik

Posty: 166

Skąd: Braniewo

Wiek: 39

Witaj. Jeśli chodzi o wysokośc alimentów, to z doswiadzcenia wiem, że zalezy to od możliwości zarobkowych oraz majątkowych oraz od potrzeb. Bardzo ważne jest użycie dobrych argumentów, powinien Pan udowodnić najlepiej jak się da, że nie ma Pan możliwości finansowych, aby płacić alimenty w danej kwocie.
#2016-11-08 10:48:20 

VicktorX

Użytkownik

Posty: 103

Skąd: Warszawa

Wiek: 42

Dziękuje serdecznie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015