#2016-04-01 07:44:04 

Blask

Użytkownik

Posty: 103

Skąd: Działdowo

Wiek: 46

Witajcie. Niedawno dowiedziałem się, że mogę być uczulony na mleko krowie, ale pewności nie mam. Czy wiecie, jak mógłbym to sprawdzić?
#2016-04-01 09:23:14 

Mila

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Aleksandrów Kujawski

Wiek: 23

Najlepiej w profesjonalnym gabinecie dietetycznym, gdzie wykonuje się specjalistyczne testy na nietolerancję. Po uzyskaniu wyników dietetyk opracowuje diety rotacyjne oraz zalecenia dietetyczne, których wprowadzenie powinno przynieść poprawę samopoczucia. W twoim przypadku - o ile w ogóle jesteś uczulony na mleko krowie - dietetyk może zapronowac np. mleko sojowe. W ogóle mleko krowie niektórzy dietetycy uważają za niepotrzebne w jadłospisie. Proponują zamiast niego spożywać przetwory mleczne, np. jogurty i kefiry albo większą ilość warzyw, które zawieraja podobne składniki odżywcze.
#2016-04-01 09:34:20 

Blask

Użytkownik

Posty: 103

Skąd: Działdowo

Wiek: 46

Dla mnie mleko może być a może go nie być. Nigdy nie zwracałem wielkiej uwagi na to co jem i nie czułem potrzeby wizyty u dietetyka. Mleko krowie piłem, bo u mnie w domu zawsze było go dużo. A o mleku sojowym dowiedziałem się całkiem niedawno. Smak ma średni, ale może być.
#2016-04-01 09:50:27 

Mila

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Aleksandrów Kujawski

Wiek: 23

Myslę, że warto czasem wybrać się do dietetyka, choćby, żeby przekonac się, w jakiej kondycji znajduje się nasz organizm. Można to sprawdzić za pomocą szczegółowego badania składu ciała. No a tym czym przede wszystkim zajmuje się dietetyk jest żywienie w chorobach. Jeśli ktoś choruje na cukrzycę, choroby tarczycy albo jakies nowotwory, to koniecznie powinien udac się do poradni dietetycznej.
#2016-04-01 12:20:50 

Blask

Użytkownik

Posty: 103

Skąd: Działdowo

Wiek: 46

Moi znajomi, którzy ćwiczą na siłowni, również korzystają z porad dietetyka. Przynajmniej kontroluja przyrost masy mięśniowej, nie tak jak niektórzy, którzy na własna ręke biorą jakies sterydy czy coś takiego.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015